Stosunki miedzynarodowe poznan

Kontakty międzynarodowe są niezwykle średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w strefach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, zaś nie po kilku miesiącach, kiedy wtedy chodziło wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i związać się bezpośrednio. Jazdę na dodatkowy kraniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy jedynie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki także dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele nowych oferty współpracy. Wyjazdy zagraniczne stawały się silniejsze oraz dostępniejsze, i co wewnątrz tym chodzi - i bardzo częstsze. Obecnie bez problemu można zdobyć się na indywidualny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie nowa tradycja oraz oryginalne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot również mocna wylądować w Azji, w Afryce czyli na ciekawej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Grupie Europejskiej a każdy jej mieszkaniec może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, jaka pragnie uzyskać nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na zatrudnieniu odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie realne są w tym przykładu tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zająć targi międzynarodowe, bezpośrednio dochodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie łatwo w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać i spotkania polityczne na poziomie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To przydatne w trudnych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na osiągnięciu transakcji.