Pakowanie prozniowe zamosc

Pakowanie próżniowe daje wielką korzyść nad tradycyjnymi formami pakowania i chronienia. Produkty zapakowane w ten możliwość dłużej utrzymują świeżość także są prostsze w transporcie na większe odległości.

Leczą one na zasadzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie jest również zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały efekt w opakowaniu jest wkładany we mieszkaniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Stanowi ostatnie głównie przystępna konstrukcja. Po skończeniu procesu zwykle komora ukazuje się samoczynnie. Ten rodzaj urządzenia pozawala na szybką powtarzalność procesu i elastyczność w wyborze parametrów próżni i szybkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie jednego materiału na raz do bardzo szybkich wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - charakteryzuję się zewnętrznym typem ssania. Zwykle jest ona niskich rozmiarów. Produkty otrzymują się na zewnątrz urządzenia oraz do klucza jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc odbywa się na zewnątrz komory. Dla tego standardu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie kluczowe jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona też na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o ciekawych wyglądach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i związana z tymże wyższa dawkę pakowanych produktów na dzień. Dla zastosowań amatorskich czyli w ścisłej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań popularnych w wysokich sklepach czy zakładach produkcyjnych doskonalszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania natomiast w dalszym horyzoncie czasowym zezwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Własnym rynku istnieje sporo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na rynku już 50 lat!