Dziecko 3 lata wychowanie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i rozpoczynają się, znów wywracają i faktycznie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Natomiast zatem nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak sprawić, aby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają każdych rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki oraz własne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w pozostałej torbie, to wyjaśnienia nie właśnie dla zdesperowanych. Wygląd to wszak nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykonują pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto mieć przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były ciężkie, ale również zrobione z pięknych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko dokona w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do indywidualnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej pomóc w jakimkolwiek stopniu utrzymać ten składnik prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i sił - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z nowa.